Hyundai Nošovice

O Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. se sídlem v průmyslové zóně v Nošovicích byla založena 7.7.2006. Jedná se o první výrobní závod Hyundai v Evropě, který odborná veřejnost právem označuje za jednu z nejmodernějších automobilek v Evropě.

Kromě výroby automobilů se zde nachází také hala na výrobu převodovek. Výstavba závodu proběhla v rekordním čase - od vztyčení prvního pilíře v dubnu 2007 k zahájení sériové výroby uběhlo pouhých 19 měsíců.

V roce 2018 získala společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. popáté ocenění Zaměstnavatel roku v kategorii do 5 000 zaměstnanců a obhájila certifikát ekologické otevřenosti EMAS, který uděluje MŽP.

 

Vzhledem k tomu, že je nošovická automobilka Hyundai jediný výrobní závod Hyundai v zemích EU, je logické, že převážná většina vyrobených aut byla dodána do evropských zemí. Největším odbytištěm bylo tradičně Německo se 48 300 vozy, Velká Británie s celkovým množstvím 38 600 vozů, Španělsko s 28 200 vozy a Itálie, do které putovalo 20 400 vozů. V České republice se pak prodalo 16 477 vozů, což je 4,8 % z celkového objemu výroby.

Zahájena byla pak nově výroba dvou modelů – inovovaný Hyundai Tucson Hyundai i30 Fastback N. Zatímco modelu Hyundai Tucson se vyrobilo přes 241 000 kusů, sportovních modelů Hyundai i30 Ni30 Fastback N se vyrobilo „jen“ cca 10 100.

Věděli jste, že ...

Nošovická automobilka Hyundai v roce 2018 vyrobila 340 300 vozů.

Lenner Motors - Hyundai Nošovice - vozy Autodrom Most

 

Nošovická automobilka Hyundai oslavila 10 let své existence.

V sobotu 3.listopadu 2018 oslavila nošovická automobilka Hyundai 10. výročí zahájení sériové výroby. První vůz, který sjel z výrobní linky, byl bílý Hyundai i30 první generace. Největšími zákazníky v odběru aut za 10 let byly 1. Německo (359 000), 2. Velká Británie (264 000) a 3. Rusko (202 000). Česká republika se s celkem 99 000 dodanými vozy umístila na 6. místě.

Výrobní takt v nošovickém závodě Hyundai generuje 66 aut za hodinu. Při výrobě v třísměnném režimu se za 24 hodin, tedy za tři směny, vyrobí téměř 1 500 aut. 

Lenner Motors - Hyundai Nošovice - Výročí 10 let

 

Nošovická automobilka Hyundai daruje vozidla z tzv. předsériové výroby.

Před zahájením sériové výroby každého modelu vznikne v nošovické automobilce Hyundai několik vozidel, která jsou zcela funkční a plně vybavená, ale nemohou být registrována pro provoz na veřejných komunikacích, protože byla vyrobena před oficiálním datem zahájení sériové výroby. Tato auta automobilka zpravidla rozdává technickým školám.

V březnu letošního roku věnovala nošovická automobilka Hyundai (resp. prodala za symbolickou 1 Kč) 3 vozy Autodromu v Mostě. Jednalo se o dvě sportovní auta Hyundai i30 N a i30 Fastback N a jeden standardní i30 Fastback

Lenner Motors - Hyundai Nošovice - vozy Autodrom Most

 

Nošovickou automobilku Hyundai si ročně přijde prohlédnout kolem 14 000 návštěvníků.

Už dávno se stala vyhledávaným cílem turistů, školních výprav i odborníků z různých oborů. Vzhledem k velkému zájmu o možnost koupit si nějaký suvenýr se značkou Hyundai, otevřela automobilka vlastní obchod se suvenýry.

Návštěvníci si mohou vybírat z široké škály předmětů – od propisek, pastelek a omalovánek přes kovové modely autíček, trička a košile s logem Hyundai až po autentické suvenýry z WRC – bundy, trička, čepice a modely aut. Jste také milovníky značky Hyundai? Vyrazte na exkurzi do výrobního závodu Hyundai Nošovice.

Zdroj: HYUNDAI MOTOR MANUFACTURING CZECH

Lenner Motors - Hyundai Nošovice - Suvenýry